Вила Раскрсница Брајчино се наоѓа во подножјето на планината Баба со својот прекрасен врв Пелистер во Преспанскиот регион. Со надморска височина од 1100 м. Таа претставува прекрасна воздушна бања. Вилата има капацитет од 5 соби, секоја од нив има сопствено купатило. Гостите кои престојуваат во Вила Раскрсница може да собираат зеленчук од еколошка градина доколку сакаат подготовка на свежа и здрава салата. Оваа неверојатна сценографија создава слика на бајка и правигостите да се чувствуваат позитивни, опуштени и весели. Дишењето чист и свеж воздух, во комбинација со храна од домашно производство ќе биде невидено искуство. Резервации може да се направат само однапред. Сето ова може да се најде во селото Брајчино, кое се наоѓа на 6 км од Преспанското Езеро и 70 км од Аеродромот “Св Апостол Павле “- Охрид.

Контакт за резервации

075 796 796

Галерија

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Moжеби ќе ве интересира

—————-