Connect beach – Сливница

Во близина на селото Сливница, на брегот на Преспанското езеро се наоѓа една од најубавите плажи во Македонија, плажата “Connect Beach”.

Забавата и релаксацијата никогаш не стивнува. Тука е ресторанот  во кој своето уживање ќе го најдат 360  гости а љубителите на рибните специјалитети – рибен ресторан со капацитет до  100 гости,  и кафе барот каде ладното пиво и слаткото кафе можат да го испијат дури 460 гости.

 13892103_1825377027699939_3040445060031776992_n

Конект бич е пространет на простор кој е модерен и елегантен, дизајниран да  ги импресионира дури и тие со највисоки стандарди.

Пред се,  покрај ресторанот и кафе барот, главно место зазема песочната плажа во должина на брегот на Преспанското езеро, опремена  со 1000 лежалки и 30 Вип –шеици, како и сопствен бесплатен паркинг за 2000 возила, како и VIP паркинг за 70 мотори.

Сакате да уживате во погледот кон езерото и да сте блиску до звуците езерските бранови?

Да, имате можност!  Удобни фотељи покриени со чадори, ви стојат на располагање на платформата над бистрата вода.

13921060_1823293647908277_99229400871413435_n

За оние кои сакаат сами да ги разгледуваат убавините на прекрасна околина, тука е пешачката зона уредена со патеки,осветлена со канделабри за вечерни прошетки и   зелен појас со повеќе од 200 садници.

Conect Beach се погрижиле и за добра забава и исполнет ден и за вашите најмили, децата. 2 парка и 2 одбојкарски игралишта, а вие само надгледувајте ги и чуствувајте се одлично.

Не е заборавен нитy музичкиот дел, секој ден е исполнет со богата програма со познати ДЈ , музички групи, концерти, забави уживање за сите вкусови во денот и во ноќните часови.

Уживајте во летни денови и имајте мигови за паметење  кои ви ги нуди ова бајковито место.

Галерија:

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider
Локација:

Контакт:

Телефони: +389 77 994 635,      +389 75 460 858

Ресторан Манастир – Јанковец

Во близина на Манастирот св.Богородица во населбата Јанковец (Ресен) се наоѓа Ресторанот „Манастир“. Опколен е со неверојатна природна убавина која му овозможува на човекот релаксација и пријатен амбиент. Тој е изграден во 1982г. И од тогаш ги краси овие простории и им овозможува доста среќни и незаборавни моменти. Дизајниран е во склоп на традицијата и модерното време. Тоа што го прави посебен и карактеристичен е фактот дека храната е направена од врвни мајстори и е обезбеден со највисоки светски и европски стандарди. Цените се поволни а самиот квалитет на храната е многу висок.

Near the Monastery saint Mary in the village Jankovec (Resen) is located restaurant “Monastery”. It is surrounded with incredible natural beauty which allows relaxation and a pleasant ambient. It was built in the year of
1982 and since then it adorns these facilities and allows a lot of happy and unforgettable moments. It is designed based on the tradition and modern time. That makes it special and the fact is characteristic because the food
is made by master chefs and it provides the highest international and European standards, prices are reasonable and the food quality is very high.

Галерија

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Хотел Рива – Стење

Опис

Хотел Рива располага со 8 соби и 2 екскулузивни апартмани. Секоја соба поседува сопствено вц. Хотелот располага исто така со летна тераса со поглед кон езеро. Во ресторанот има минибар со разновидни високо квалитетни пијалоци.
Како поволности за гостите хотелот нуди бесплатен Wi-Fi интернет со сопствена Wirless зона.

Ресторанот располага со фурна на дрва, за вкусна храна – пица за сечиј вкус.

Галерија

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Локација

Контакт

Телефон:  071/381-040

Адреса: Плажа Стење

Hotel & Resort „Lake View“ – Отешево

Опис

Капацитет

  • Соби: 21
  • Балкон
  • VC
  • Собна услуга
  • Бесплатно Wi-Fi
  • Паркинг
  • Конференциска сала (Конференциската сала на Хотелот има капацитет од 40 – 70 луѓе, зависи од видот на настанот. Салата се користи за бизнис состаноци, семинари или приватни настани.)

Галерија

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Локација

Контакт

Телефон: 047/551-195; 047/551-194

  • Македонски: Ванчо 070/621-977
  • Англиски: Лилјана 072/706-549

E-mail: contact@lakeviewotesevo.com

Веб страна: www.lakeviewotesevo.com

 

Ресторан „Рајска градина“ – Претор

Опис

Храна (Скара,домашни јадења, Риба(крап, скобуст, белвица)

Сместувачки капацитет (3 соби – 4 креветни (10€ соба))

Работно време 10:00h до 24:00h

Галерија

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Локација

Контакт

Телефон: 070/525-511

Адреса: Туристичка населба Претор

Beach Bar & Restaurant Galaxy – Претор

Опис

Капацитет

-Ресторанот располага со 250 столици.

-Кафе барот располага со 100 столици.

Храна (Скара,специјалитети од риба (Крап,белвица и сл.))

Паркинг (окулу 50 возила)

Работно време од 10:00h до 24:00h

Галерија

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Локација

Контакт

Телефон: 070/336-855; 047/551-703

Адреса: Туристичка населба Претор

Club Restaurant „Sunset“ – Претор

Опис

Капацитет (90 столици)

Храна (Скара,риба,топли и ладни предјадења, десерти и сл)

Работно време: 10:00h до 24:00h

Галерија

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Локација

Контакт

Телефон: 071/288-439; 078/321-961

Маил: kikitrajcevski@gmail.com

Адреса: Туристичка населба Претор

Resort „Coca“ – Сливница

Опис

Капацитет

-Ресторанот располага со 300 столици.

-Сместувачкиот капацитет располага со 40 приколки (4-кревети во секоја приколка, еден брачен и два поединечни кревети)

Паркинг (окулу 100 возила)

Работно време од 08:00h до 20:00h

Галерија

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Локација

Контакт

Телефон: 075/476-475; 075-408-296

Адреса: Плажа Сливница